Bojujete doslova o každý centimetr čtvereční, je to tak? Všechno musí sedět úplně přesně na milimetry, jelikož koupelnová jádra mají jenom omezený prostor, se kterým nejde v bytě nic moc dělat. Jak ale vyzrát na tak malý a omezený prostor? Kde ušetřit místo a jak vecpat vanu i umyvadlo a samozřejmě nějaký ten úložný prostor?
· Umyvadlo
Minimální šířka umyvadla by měla být padesát centimetrů, případně, pokud máte velmi malou koupelnu, se doporučuje umyvadlo rohové. Pokud je vaše koupelna tak malá, že se vám nevleze ani malé umyvadlo, používejte umývátka v prostoru za dveřmi.
· Pod umyvadlem
Pokud jste vyřešili problém s umyvadlem, jistě vám pod ním vznikl volný prostor. Právě sem se hodí dát nějakou skříňku, případně umístit poličky. Nejlépe by však měly být skryty za dvířky, aby se k nim nedostávala vlhkost koupelnového vzduchu. Nezapomeňte prostor pod umyvadlem změřit, abyste koupili tu správnou skříňku.
· Osvětlení
V koupelně většinou potřebujeme spoustu světla, protože ženy se zde líčí a muži holí. Proto je lepší mít instalované dvě světla, jedno centrální ve stropě nebo vysoko ve zdi nad vanou nebo vedle sprchového koutu, a jednu nad zrcadlem případně nad umyvadlem.
· WC
Nezáleží na tom, jestli máte toaletu v místnosti zvlášť, nebo se rozhodnete koupelnu a toaletu propojit. Pokud máte v obou případech málo prostoru, je lepší zvolit závěsnou toaletu, které nezabere tolik místa. Pokud máte velký problém s málem místa, můžete si pořídit i rohovou toaletu. Ta se dělá jenom ve speciální úpravě, ale není nesehnatelná. Při instalaci WC myslete na to, kolik místa potřebuje běžný člověk, aby mu nevadily dveře, aby nebyl příliš blízko u zdi, nebo aby nebyl záchod příliš nízko. I z toho důvodu by se dveře do koupelny i na toaletu měly otevírat směrem ven, nikoli do místnosti s toaletou.