Čím láká ostrov Abel Tasman

Původní obyvatelé

Po přistání posádka Tasmanovy lodi narazila na domorodé Maory, původní obyvatele Nového Zélandu. Po objevení tohoto zapomenutého koutu sem přicházeli Evropané, kteří na ostrov kromě zbraní zavlekli i řadu nemocí, které se rozšířily mezi domorodé obyvatelstvo. Po několika letech přišli původní obyvatelé i o velkou část svého území a jejich upadající kultura zažila vzestup až počátkem 60. let minulého století.
jeskyně u moře

Flóra a fauna

Lesy na ostrově se skládají z jehličnanů, palem a kapradin, na ostrově se hojně vyskytují i eukalypty, které dosahují výšky 10 m, ve výjimečných případech mohou dorůst i 100 m, na jihu ostrova najdeme pabukové lesy. Výskyt savců na ostrově příliš velký není, nevyskytují se zde žádní jedovatí tvorové ani hadi, z nám známých zvířat zde najdeme lachtany, lvouny, ptáka kivi nebo netopýry.
krása Tasmánie

Podnebí

Na rozdíl od našich končin, na Novém Zélandu patří mezi nejteplejší měsíce leden a únor, největší zima je zde v červenci. Během celého roku se zde vyskytují vydatné srážky.
vlny moře

Lákadla

Národní park Abel Tasman je mezi turisty velice oblíbený. Pokud se rozhodneme vyrazit právě sem, měli bychom se vybavit nejen přípravkem proti všudy přítomnému zdejšímu nepříjemnému hmyzu – malé mušce sandfly, ale hlavně průvodcem, který mapuje trasy pro turisty a časy přílivu a odlivu. Pobřežní treky na ostrově se nazývají Abel Tasman Coastla Track. Některé z tras nejsou příliš náročné a zvládnou je i malé děti, místy najdeme i upravené cesty. Oblast Falls River je možné přejít přes visutý most dlouhý 47 m. Některé z úseků jsou zaplaveny a je možné jimi projít pouze v krátkém čase před a po odlivu. Tamní krásné pláže jsou ideální pro koupání a vyzkoušení mořského kajaku, jehož ovládání není nijak složité. Na své si zde přijdou i rybáři a milovníci jachtingu, romantiky nadchnou rozeklané žulové útesy.